Valymo ypatybės

Dažniausiai namus tvarkomės priemonėmis, kurias turime namie: tai anksčiau pirktų valymo priemonių likučiai, kempinėlės, skudurėliai ir įvairios liaudiškos priemonės, tokios kaip soda, aliejus, druska ir pan. Šiame straipsnyje pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip efekyviai jas panaudoti tvarkant namus, valant dėmes ir maskuojant įbrėžimus.

  • Pirmiausiai atsakysime į klausimą, kaip valyti minkštus baldus. Jei namuose neturite profesionalių valymo priemonių minkštiems baldams valyti, tuomet pasiruoškite liaudiškąją – acto buteliuką. Žinoma, kartas nuo karto minkštus baldus reikia išmušti, sukeliant visas įsigėrusias dulkes. Dulkes geriausiai surinks actu parūgštintu vandeniu sudrėkintos šluostės. Apklokite jomis minkštus baldus – taip neleisite dulkėms ant jų nusėsti, o baldai atgaus savo pirminę išvaizdą. Pravers ir reguliarus minkštų baldų valymas šepečiu. Šepetį pamirkykite į actu parūgštintą vandenį. Baldai ilgiau išliks švarūs ir išlaikys gaivias spalvas. Kitas būdas išnaikinti dėmes ir atsikratyti dulkių – tai cheminis baldų valymas. Jo metu specialiomis priemonėmis į paviršių sukeliamos visos dėmės, dulkės, nešvarumai ir netrukus jie negrįžtamai pašalinami. Cheminio baldų valymo metu naudojama profesionali įranga ir priemonės, todėl geriausia kreiptis į šios srities specialistus.
  • Nedidelius baldų įbrėžimus pašalinsite riešutų aliejumi. Įbrėžimo vietą kelis kartus patrinkite puse lazdyno riešuto. Po to tą vietą nublizginkite minkšta šluoste.
  • Kad šluostės geriau sugertų dulkes, palikite jas nakčiai vandenyje su trupučiu glicerino, po to išdžiovinkite.
  • Siauras vazas lengva plauti muiluotu vandeniu su keliais ryžių grūdeliais. Gerai supurtykite. Purvinus stiklinių vazų kraštus išplausite, jei pripilsite į vazą šilto vandens ir įdėsite žiupsnelį skalbimo miltelių. Kraštą kurį laiką pamirkykite šiame tirpale, po to jį nušluostykite.
  • Tvarkantis namus, gyvūno plaukus, kurių nesusiurbia dulkių siurblys, nuo kilimo numsite šitaip: šepetį su sintetiniais šereliais patrinkite į sintetinio pluošto audinį. Šepetys įsielektrins ir pritrauks gyvūno plaukus. Kitas būdas: nuo vilnonių rūbų gyvūno plaukus nuimsite drabužių šepečiu, trumpai pamirkytu spirite. Plaukai prilips prie šepečio.

Aptarus keletą buitinių gudrybių, tenka pripažinti, kad vis dėlto praktiškiausias būdas tiek maksimaliai pašalinti plaukus, tiek visus kitus namų nešvarumus – kreiptis į specialistus, turinčius reikalingą įrangą ir profesionalias priemones. Maža to, jei namų ruoša Jums nekelia jokių malonių pojūčių ir Jūs kaip įmanydami taupote savo brangų laiką, valymo paslaugos – kaip tik Jums.